Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Rate this post

Lata już nie te, zmarszczki pojawiają się już nieuchronnie, ale pomimo tego Ty nadal pragniesz nie tylko czuć się, ale przede wszystkim wyglądać znacznie młodziej. Nic bowiem nie postarza bardziej niż dołki pod oczami. Na szczęście na wszystko jest sposób i Ty także już nie długo możesz stracić z oczu problem zmarszczek. Wystarczy tylko poddać się zabiegom w  salonie, w którym zastosowanie ma  kwas hialuronowy, aby zapobiec nieestetycznym zmarszczkom. Ponadto dzięki wspomnianemu zabiegowi mogą Panie cieszyć się pięknie wykonturowanymi ustami, które będą wydawać się znacznie pełniejsze i kobiece.  Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym, Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym, Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

 

Istota działania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest preparatem syntetycznym, którego głównym zadaniem jest wygładzenie zmarszczek, a zarazem nie spowodowanie alergii skórnych. W związku z tym, że kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w skórze człowieka, jego zastosowanie w medycynie estetycznej zapewnia całkowite bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu. Do głównych cech wspomnianego kwasu należy wiązanie wody, co znajduje swoje odzwierciedlenie w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry. Dzięki temu, nasza w pełni nawilżona skóra będzie starzała się dłużej, a więc problem zmarszczek zostanie odłożony w czasie na kolejne kilka lat. Za pomocą kwasu hialuronowego istnieje również możliwość powiększenia warg, wymodelowania owalu twarzy, usunięcia bruzd wargowo- nosowych czy nawet bruzd na policzkach zwanych „przełamaniami”.

usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym przebieg zabiegu

Salon kosmetyczny, aby zapobiec możliwemu wystąpieniu poczucia bólu, stosuje specjalne preparaty znieczulające na godzinę przed wykonywanym zabiegiem. Następnie małymi igiełkami wprowadza się kwas hialuronowy w postaci żelu. Po jego wstrzyknięciu, następuje błyskawiczne wygładzenie zmarszczek, a także istnieje możliwość nadania ustom „pełniejszego” wyrazu, które z pewnością spodobają się lubemu.

Czytaj również  Sonoforeza

Ilość zalecanych wizyt

Zabiegi należy powtarzać 3 razy do roku ze względu na to, że następuję stopniowe wchłanianie się kwasu hialuronowego do organizmu. Jednakże klientkom po pierwszym zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego rekomendujemy kolejny zabieg dopiero po 6 miesiącach.

usuwanie zmarszczek

Trwałość zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Zazwyczaj efekty pracy wykwalifikowanej kadry w salonie kosmetycznym pozwalają cieszyć się wspaniałymi i widocznymi efektami zabiegu nawet do roku. Jednakże jest to uzależnione przez wiele niezależnych od nas czynników jak: typ skóry, wiek, miejsce wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, tryb życia ( jeżeli klient eksponuje ciało na słońce oraz pali papierosy to musi liczyć się z osłabionym i znacznie krótszym działaniem kwasu hialuronowego).

 

Zalety zabiegu z kwasem hialuronowym

Do niewątpliwych zalet zabiegów kwasem hialuronowym należy wyjątkowo duża skuteczność, a także efekty widoczne od razu, tuż po wykonaniu wspomnianego zabiegu. Niestety, aby efekty te utrzymały się także na dłuższy okres czasu, wymaga się poddawania kolejnym zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego po około roku od wykonania pierwszej serii zabiegu.

o usuwanie zmarszczek kwas hialuronowy

Przeciwwskazania do zabiegu  z wykorzystanie kwasu hialuronowego

Jak większość zabiegów kosmetycznych tak i ten nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży czy też karmiących piersią. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego odradzamy także osobom cierpiącym na choroby o podłożu autoimmunologicznym czy stany zapalne skóry jak opryszczka lub trądzik, podatnym na powstawanie blizn przerostowych  czy wykazującym nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Leave a Comment