Mikrodermabrazja

Rate this post

Zapewne nie raz słyszałaś od znajomych o cudownych właściwościach zabiegu mikrodermabrazja czyli mikropeelingu kontrolowanego i zastanawiałaś się co kryję się pod tą nazwą.

Zastosowanie mikropeelingu kontrolowanego

Ten zabieg kosmetyczny zalecany jest przez dermatologów dla osób w każdym wieku i o każdym zabarwieniu skóry. Mikrodermabrazje stosuje się zatem do walki z takimi problemami skórnymi jak: piegi, przebarwienia (posłoneczne), odbarwienia, skazy, fotostarzenie, plamy starcze, powierzchniowe blizny, trądzik pospolity (zaskórnikowi lub grudkowy), prosaki, drobne zmarszczki, zaskórniki, suchość skóry, rozszerzone pory, łojotok skóry, nadmierne rogowacenie się naskórka, wiotkość skóry czy nawet niedobór kolagenu.
Ze względu na cudowne właściwości i działanie peelingu kontrolowanego jest to również jeden ze skuteczniejszych sposobów wykorzystywanych do walki z cellulitem czyli tzw. pomarańczową skórką lub też rozstępami szpecącymi nasze ciało.
Nie można także pominąć faktu, że mikrodermabrazja jest wykonywana bardzo często również jako tzw. zabieg poprzedzający inne zabiegi jak: peelingi chemiczne, migdałowe, laserowe ( fotoodmładzanie, przebarwienia). Służy to wówczas odpowiedniemu przygotowaniu skóry do innego zabiegu kosmetycznego wykonywanego w naszym salonie kosmetycznym.

zabieg kosmetyczny mikrodermabrazja

Zalety płynące z zabiegów mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja cieszy się ostatnio niewątpliwym powodzeniem. Nic dziwnego, ta forma zabiegu kosmetycznego ma wiele walorów. Mikropeeling kontrolowany świetnie wpływa na pobudzenie produkcji kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność naszej skóry (jej niedobór powoduje powstawanie zmarszczek). Mikrodermabrazja daję także wspaniały rezultat w walce z patogennymi drobnoustrojami występującymi na powierzchni skóry. Jej niewątpliwą zaletą jest również brak urazów skóry czy krwawienia przy jej stosowaniu. Zabiegi mikropeelingu kontrolowanego mogą być stosowane często, gdyż nie wymagają długiego procesu gojenia.
Mikrodermabrazja gwarantuję natychmiastowe i długotrwałe efekty poprawiające stan skóry. Przede wszystkim mikropeeling jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, nieinwazyjnym i bezpiecznym- dzięki naszej ciągłej kontroli poziomu głębokości ścierania naskórka.

Czytaj również  Czy po botoksie można się uśmiechać?

zabieg kosmetyczny mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja przeciwwskazania do zabiegu mikropeelingu kontrolowanego

Niestety niemalże jak każdy z zabiegów kosmetycznych, również i mikrodermabrazja nie może być dostępna dla wszystkich, przeciwwskazania: znamiona, nowotwory skóry, trądzik: różowaty, krostkowy, ropowiczy, nadżerki, zakażenia grzybicze, zakażenia wirusowe jak: brodawki, mięczak zakaźny lub opryszczka, zakażenia bakteryjne jak: liszajec zakaźny czy figówka gronkowca, naczyniaki jamiste, skłonność do bliznowców zwanych też keloidów. Odradza się  również mikrodermabrazję osobom, które przebyły w ciągu ostatnich 2 miesięcy wszelkie zabiegi chirurgiczne wykonywane w obrębie twarzy. Mogą je wykonywać również Panie w ciąży czy menstruacji, a także osoby opalone czy ze skórą płytko- unaczynioną.
Pomimo wspomnianych przeciwwskazań, pamiętajmy, że mikrodermabrazja jest całkowicie bezpieczna, bezbolesna i nader wszystko stanowi najlepszą receptę na problemy skórne.

Leave a Comment