Jednym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej poprawiających wygląd skóry jest mezoterapia, głównym zadaniem tego zabiegu jest poprawa metabolizmu komórek, stymulacja produkcji kolagenu oraz elastyny i odpowiednie odżywienie skóry. Ze względu na to, że ostre słońce może powodować przebarwienia po poddaniu się zabiegu mezoterapii, to właśnie okres zimowy i wczesnowiosenny jest idealnym momentem na poddanie się zbawiennemu wpływowi zabiegu mezoterapii.
Mezoterapia sam zabieg
Mezoterapia jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, która ma szereg pozytywnych zastosowań. Mezoterapie zalecamy głównie osobom, którym zależy na widocznej poprawie wyglądu skóry i zapewnieniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia i odżywienia. Dzięki wspomnianemu zabiegowi, produkcja kolagenu (odpowiedzialnego za elastyczność skóry) znacznie wzrasta. Następuje także poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych i mikrokrążenia. Wszystko to gwarantuję, że Państwa skóra znów będzie wyglądała młodziej, a problem zmarszczek zniknie raz na zawsze. Dzięki zabiegowi mezoterapii problem z wiotką cerą oraz pierwszymi symptomami starzenia się skóry nie będzie już więcej Państwa dotyczył. Wystarczy tylko seria wstrzyknięć specjalnych substancji czynnych do skóry i problemy z niedoskonałością cery odejdą w zapomnienie.
Zastosowanie mezoterapii
Zabieg mezoterapii polecamy dla osób mających problemy z: cellulitisem, rozstępami, bliznami, zmarszczkami, suchością skóry, wypadaniem włosów czy też łysieniem. Mezoterapia jest również zalecana osobom, które obserwują już pierwsze oznaki starzenia się swojej skóry, tzn. gdy zaobserwują Państwo pierwsze zmarszczki, źle odżywioną i suchą skórę, a także skóra będzie widocznie nieelastyczna i trzeba będzie pomyśleć o jej lepszym ujędrnieniu i poprawie krążenia.
Rekomendowana ilość zabiegów mezoterapii
W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług rekomenduje skorzystanie z serii kilkunastu zabiegów, aby efekt był długotrwały. Zalecamy minimum jeden zabieg w ciągu dwóch tygodni przez dwa miesiące. Następnie, w celu utrwalenia efektu, powinni Państwo odwiedzać salon kosmetyczny przynajmniej raz w miesiącu, aby zabiegi mezoterapii odniosły właściwy skutek.
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii
Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo prosimy o dokładne zapoznanie się z przeciwwskazaniami do zabiegu. Zdecydowanie odradza się mezoterapię osobom cierpiącym na: cukrzyce, choroby nowotworowe, opryszczkę, wszelkie stany zapalne skóry, a także podatne na różne alergie. Definitywnie do zabiegu mezoterapii nie dopuszczamy kobiet w ciąży bądź też kobiet karmiących piersią. Osoby, które zażywają leki przeciwkrzepliwe lub których skóra jest wyjątkowo łatwo podatna na wszelkie infekcje (dotyczy to zwłaszcza osób z typową skórą naczyńkową) również powinny bezwzględnie zrezygnować z zabiegu mezoterapii.
Skutki uboczne zabiegu mezoterapii
Tuż po wykonanym zabiegu mezoterapii,
naturalną reakcją skóry na nakłuwanie jest pojawienie się rumienia czy też miejscowych obrzęków. Niektórzy klienci mogą także odczuwać lekki, przejściowy ból podczas zabiegu mezoterapii. Osoby biorące leki związane z krzepliwością krwi jak chociażby popularna „ Aspiryna”, po niej mogą powstać krwiaki czy też siniaki. Możliwe są także przejściowe wystąpienie alergii skórnych, salon kosmetyczny zaleca zarezerwowanie sobie 3 dni na dojście skóry do siebie po zabiegu mezoterapii.