Krem pod oczy

Rate this post

W zależności od wieku, każda z osób zainteresowanych używaniem kremu najbardziej właściwego w miejscu, jakim są okolice oczu wybierze innego rodzaju specyfik w postaci kremu. Kremu gwarantującego skuteczne usunięcie zmęczenia tak widocznego w tym miejscu. Dobrego rodzaju krem pod oczy powinien mieć działanie silnie nawilżające skórę w tym miejscu, dzięki czemu będzie istniała możliwość wygładzenia drobnych zmarszczek i rozjaśnienia skóry z ewentualnych jej zasinień. Większość z nas doskonale o tym wie, że skóra w tym miejscu jest niesamowicie wrażliwa, cienka i podatna na szybsze starzenie się.

Stosowanie kremu pod oczy zaczyna się zazwyczaj po ukończeniu 18-20 lat, kiedy to wkraczamy w dorosłe życie i zaczynamy spędzać coraz więcej bezsennych nocy czy to w pracy czy na spotkaniach. Zaleca się w tym przypadku stosowanie kremów delikatnych o charakterze nawilżającym.

Kiedy zacząć stosować krem pod oczy?

Kremy pod oczy przeciwzmarszczkowe zaczniemy stosować zazwyczaj około trzydziestego roku życia. Kremy te cechują się intensywniejszym nawilżaniem skóry i przyczyniają się do poprawy witalności i nawilgotnienia komórek skóry.
Z kremami ujędrniającymi skórę pod oczami stykamy się zazwyczaj w czterdziestym roku życia. Wtedy to nasza skóra zaczyna potrzebować już nieco więcej substancji i składników typu drenująco-napinającego.

Warto się zastanowić nad rozpoczęciem stosowania w pełni kompleksowej kuracji odbudowująco nawilżającej naszą skórę. Tego rodzaju kurację dobrze jest oczywiście przeprowadzić pod okiem doświadczonej specjalistki wykorzystującej w tym celu kilka kosmetyków jednej marki.

dobry krem pod oczy

Wraz z rozpoczęciem pięćdziesiątego roku życia nasza skóra wymaga już rozpoczęcia stosowania, poza kremami, wyciągów roślinnych powodujących jej obfitsze dotlenienie. Wskazane jest stosowanie kremów zawierających substancje usztywniające i napinające skórę.

Czytaj również  Zdrowie dziecka a wiek ojca

Należałoby w tym miejscu zaznaczyć, iż dobór kremu powinien być oparty na konsultacji tego faktu z kosmetyczką lub dermatologiem. Specyfik ten, bowiem w związku z zawartymi w nim substancjami może powodować u jednych osób oczekiwane działanie u innych natomiast spowodować wystąpienie uczulenia, podrażnienia czy też w sporadycznych przypadkach nawet opuchnięcia.

Leave a Comment