Sztuczne rzęsy wszystko o nich

Rate this post

Sztuczne rzęsy stanowią jeden z hitów współczesnej kosmetologii. To doskonały element upiększający, idealny szczególnie dla kobiet mających bardzo słabe, wydelikacone, rzadkie i jasne, przez co słabo widoczne rzęsy. Sztuczne rzęsy stanowią pasek ze sztucznymi włoskami, doklejany na powiece w okolicy naturalnych rzęs. Oczy stają się przez to optycznie większe i ładniejsze. Konieczne przeczytaj, jak i kiedy używać sztuczne rzęsy. Czy można to zrobić samodzielnie w domu, czy może lepiej w gabinecie kosmetycznym? Jeszcze dziś wypróbuj, jak samodzielnie przyklejać i odklejać sztuczne rzęsy. Sprawdź, jakie są ich modele.

Sztuczne rzęsy – kto powinien, a kto nie może z nich korzystać?

Jak już wyżej wspomniano, sztuczne rzęsty stanowią idealną pomoc dla kobiet mających słabe, rzadkie, zbyt jasne i łamliwe własne naturalne rzęsy. Doklejanie sztucznych rzęs sprawia jednak, że oczy tych osób zaczynają się o wiele lepiej prezentować. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że doklejanie sztucznych rzęs nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet! Specjaliści i lekarze alarmują, że ozdoby tej powinny zdecydowanie unikać Panie mające bardzo osłabione rzęsy i kłopoty z oczami (choroby, łzawienie, alergie).

Usuwanie sztucznych włosków może przede wszystkim powodować uszkodzenia rzęs naturalnych. Ponadto pogarsza to stan oczu u alergików i może wywoływać stany zapalne. Nie tylko zresztą same sztuczne rzęsy, ale może nawet bardziej kleje używane do ich przyklejania, mogą w łatwy sposób wywoływać u nas uczulenie. Dlatego Panie wykazujące reakcje alergiczne w okolicy oczu, absolutnie nie powinny decydować się na tego typu upiększające ozdoby.

Sztuczne rzęsy – czy warto naklejać je samodzielnie w domu, czy lepiej robić to w gabinecie kosmetycznym?

Nowoczesną ozdobę, jaką są obecnie sztuczne rzęsy, my kobiety możemy sobie doklejać zarówno w warunkach domowych, jak i robić to, korzystając z fachowej pomocy w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Jeśli robimy to same w domu, najlepiej wtedy korzystać z gotowych pasków lub kępek ze sztucznymi rzęsami. Można je już swobodnie kupić w większości drogerii, a także w sprzedaży Internetowej, gdzie mamy największy wybór różnych form, długości, gęstości tych sztucznych ozdób.

sztuczne rzęsy

Jeśli jednak stać nas i chcemy wykonać taki zabieg profesjonalnie w gabinecie kosmetycznym, wtedy Pani kosmetyczka doklei nam rzęsy trwale pojedynczo, lub w postaci niewielkich kępek. Cały zabieg trwa wtedy znacznie dłuże niżż samodzielne doklejanie paska rzęs w domu. Niestety nie jest też tani, ale za to rzęsy nie muszą być szybko usuwane i możemy je dłużej ponosić, nie musząc z nimi już nic robić, poza ewentualnym malowaniem spiralką z czarnym tuszem do rzęs.

Czytaj również  Sińce pod oczami

Jak samemu przykleić sztuczne rzęsy?

Przyklejanie sztucznych rzęs samodzielnie w domowych warunkach nie jest trudne, choć wymaga pewnego treningu. Do całego zabiegu trzeba też dobrze się przygotować, kupując wybrane sztuczne rzęsy, specjalny klej do ich przyklejenia, a także pęsetkę, małe nożyczki kosmetyczne, eyeliner i tusz do rzęs. Najpierw musimy przygotować zakupione sztuczne włoski do przyklejenia na powieki. Robimy to, przykładając je do powieki oka i odcinamy fragment paska, jeśli okaże się za długi. Trzeba pamiętać, aby ucinać tylko zewnętrzną część paska rzęs, gdy są za długie, bo inaczej po przyklejeniu okażą się nienaturalnie powyginane po naklejeniu.

Gdy już mamy rzęsy przycięte i dopasowane, można je wtedy przygotować do naklejenia. Najpierw rysujemy eyelinerem czarną kreskę na górnej powiece, tuż nad linią własnych, prawdziwych rzęs, a potem bardzo dokładnie tuszujemy je spiralką. Uważajmy jednak, by rzęs nie posklejać i by na nich nie zostawić grudek. Jeśli wiemy z wyprzedzeniem, że będziemy przyklejać sztuczne rzęsy, wtedy warto 2-3 dni wcześniej pofarbować je henną. To lepsze rozwiązanie niż zwykły tusz do rzęs nakładany spiralką. Gdy nasze oczy są już przygotowane, wtedy na wierzch dłoni nakładamy niewielką ilość kleju do rzęs i łapiemy pęsetą sztuczne włoski, po czym smarujemy je klejem. Teraz tylko wystarczy chwilkę odczekać, aż klej lekko stężeje (trwa to ok. 20 sekund), przyłożyć środkową część paska z rzęsami na środku powieki i delikatnie go docisnąć.

Sztuczne rzęsy

Następnie upewniamy się, czy środek paska z rzęsami się trzyma, a jeśli tak, to dopiero teraz przykładamy wewnętrzną i zewnętrzną część paska do powieki i dociskamy. To samo powtarzamy oczywiście również na powiece drugiego oka. Rzęsy mamy teraz przyklejone. Jeśli jednak czasem nie uda się nam idealnie przykleić rzęs do powiek, możemy je jeszcze delikatnie przesunąć, gdy klej nie zastygł całkiem (klej do sztucznych rzęs pozostaje plastyczny jeszcze przez ok. 1 minutę).

Czytaj również  Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

makijaż sztuczne rzęsy

Jak samemu odkleić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy są dobre do noszenia tylko na krótko. Ich usunięcie jest przy tym znacznie prostsze niż opisane wyżej przyklejanie. Nie potrzeba tu żadnej precyzji jak przy równym naklejaniu rzęs. Aby to fachowo wykonać, musimy mieć dobre mleczko kosmetyczne lub płyn dwufazowy do demakijażu oczu. Namaczamy w którymś z tych dwu produktów kosmetycznych dwa waciki i przykładamy je do zamkniętych oczu. Teraz wystarczy, już tylko chwilkę poczekać aż klej zmięknie, a wtedy sztuczne rzęsy same zaczną się szybko odklejać od powiek. Na koniec wystarczy delikatnie przetrzeć jeszcze oczy i ich okolice, zmywając w ten sposób pozostałość kleju i robiąc demakijaż. Zdjęte sztuczne rzęsy oczyszczamy z resztek kleju i chowamy do opakowania, by móc z nich korzystać kolejne razy w przyszłości.

Sztuczne rzęsy – co jeszcze powinniśmy o nich wiedzieć?

Przede wszystkim, jeśli chcesz dosztukować/nakleić sobie sztuczne rzęsy, najpierw zadbaj o zdrowie Twoich naturalnych włosków na powiekach! Pamiętaj, że im mocniejsze będą Twoje prawdziwe rzęsy, tym lepiej będą się prezentowały zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie sztucznych doklejanych. A może nawet wcale nie trzeba będzie ich w ten sposób upiększać.

Sztuczne rzęsy są wyjątkowo atrakcyjne i potrafią mocno zmienić wygląd oczu kobiety. Na pewno warto więc choć raz w życiu coś takiego u siebie wypróbować. Pierwsze w życiu doklejenie rzęs lepiej jednak wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie specjalistki pokażą nam, jak je właściwie dobrać, dopasować i przykleić. Pamiętajmy też, że w gabinecie kosmetycznym zaznaczyć, że chcemy jedynie dokleić paski rzęs, a nie zagęszczać rzęsy. Są to dwa odrębne/inne zabiegi. Ponadto, salony kosmetycznie często nie mają pasków sztucznych rzęs i osobno doklejają wtedy poszczególne włoski. Daje to efekt zagęszczenia naturalnych rzęs, a nie doklejenia paska sztucznych lekko powyżej. Jeśli zabieg przebiegł jednak pomyślnie i właściwie, wtedy kolejny raz możemy już śmiało spróbować dokleić rzęsy samodzielnie w domowym zaciszu.

Czy sztuczne rzęsy można kleić samemu?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których każda Pani powinna pamiętać w czasie klejenia rzęs robionego w domu, jest ścisłe zachowanie kolejności poszczególnych czynności tak, jak opisaliśmy powyżej. Jeśli sztuczne włoski będziemy doklejać nieprawidłowo, ze złym szykiem poszczególnych czynności, możemy wtedy narazić się na samoistne odpadnięcie swoich naklejanej, a także alergie, stany zapalne i inne problemy z oczami.

Czytaj również  Ryzyko wad genetycznych a wiek matki

sztuczne rzęsy na pasku

Jeśli już jednak cierpimy na jakieś alergie na kosmetyki i/lub środki chemiczne, wtedy najlepiej nie decydować się na taki zabieg, a jeśli już, to musimy bardzo uważać podczas doklejania sztucznych rzęs. Niewielką ilość kleju nakładamy, na skórę sprawdzając cały czas, czy na powiekach i w okolicach oczu nie pojawia się nam jakaś wysypka lub inne objawy uczuleniowe. Jeśli zaczniemy odczuwać pieczenie, swędzenie, zaczerwienienia powiek, wypryski, łzawienie – wtedy musimy jak najszybciej usunąć przyklejane sztuczne rzęsy z powiek i zmyć z nich cały klej wraz z makijażem. Jeśli objawy mimo to nie znikną, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza specjalisty.

Jeśli Twoje mleczko kosmetyczne lub płyn do demakijażu oczu nie mogą usunąć z powiek kleju do sztucznych rzęs, należy wtedy spróbować usunąć go wazeliną. Wazelinę zawsze dobrze mieć w domu, choćby na wszelki wypadek. Smarujemy nią wtedy powieki i chwilę odczekujemy, a następnie klej powinien już sam zacząć bezproblemowo odchodzić.

Nigdy jednak nie wolno siłowo odrywać kleju i sztucznych rzęs z powiek. Grozi to bowiem przypadkowym uszkodzeniem powiek i powyrywaniem lub postrzępieniem swoich naturalnych rzęs.

UWAGA! Sztuczne rzęsy to doskonały sposób na bardzo efektowne upiększenie wyglądu oczu.

Sztuczne rzęsy nie są dla każdego i nie należy nosić ich codziennie. Na pewno jednak idealnie sprawdzą się, gdy wybieramy się na imprezę, wesele, bal sylwestrowy itp. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że nasze powieki są bardzo cienkie i delikatne, a sztuczny pasek z rzęsami na pewno stanowi dla nich spore obciążenie. Poza tym klej do rzęs może zacząć drażnić nam skore powiek i oczy. Wielogodzinne noszenie codziennie takich naklejanych dodatkowych rzęs nie jest, więc najlepszym i zdrowym pomysłem.

Leave a Comment