Krem do twarzy

Rate this post

Codzienne używanie kremu do twarzy jest nawykiem szerokiej liczby kobiet i części mężczyzn. Osoba, która regularnie używa krem do twarzy zauważy znaczącą różnicę. Gdy zdarzy się sytuacja, że użycie kremu jest niemożliwe. Skóra robi się napięta, szorstka i wysuszona. Uzmysławiamy sobie wtedy, jak ważne dla naszego wyglądu i zdrowia jest regularne stosowanie tego kosmetyku.

Skóra na twarzy składa się z zewnętrznej warstwy:

naskórka

skóry właściwej i

tkanki podskórnej.

W młodym wieku, naskórek jest gładki, napięty i szybko się regeneruje a wewnętrzne warstwy skóry dostarczają naskórkowi niezbędne składniki odżywcze i na długo utrzymują wodę. Młody i świeży wygląd twarzy zapewnia również wysoki poziom hormonów i szybka regeneracja naskórka, trwająca średnio około 28 dni. W tym okresie czasu wskazane jest stosowanie ochronnych kremów, zapobiegających skutkom nadmiernej ekspozycji na słońce lub silnego mrozu.

W nieco późniejszym okresie warto jest stosować kremy nawilżające. Łagodzą one skutki trądziku- poprzez niedopuszczenie do przesuszenia naskórek nie wydziela nadmiernej ilości serum.
Współczesne kremy nawilżające mają za zadanie nie tylko dostarczanie wody do zewnętrznej warstwy skóry twarzy, ale i niedopuszczanie do jej utraty przez głębsze warstwy poprzez wiązanie cząsteczek wody na przykład za pomocą kwasu hialuronowego. Z wiekiem poziom hormonów spada. Komórki skóry regenerują się coraz wolniej i nasza skóra traci naturalną sprężystość i gęstość. Na domiar złego pojawiają się pierwsze zmarszczki.

dobry krem do twarzy

Krem do twarzy co powinien zawierać w swoim składzie?

Aby zachować młodość skóry twarzy sięgnąć można po krem zawierający w składzie witaminę C, koenzym Q 10 lub flawonoidy. Substancje te neutralizują działanie wolnych rodników i przyśpieszają spowolniony metabolizm komórek. Sięgamy również po kremy zawierające kolagen, retinol, peptydy. Kosmetyki te są jednak skuteczne wtedy gdy substancje czynne wnikają głęboko w skórę i pobudzają czynności komórek a nie działają tylko powierzchniowo.

Czytaj również  Maści i kremy na przebarwienia

I tu dotykamy problemu skuteczności działania kremu, odpowiedniego skomponowania substancji aktywnych i transporterów, które te substancje przenoszą do głębszych warstw naskórka. Transporterami najczęściej są liposomy. Wnikają one w pokłady skóry właściwej i uwalniając substancje odżywcze stymulują komórki do regenerowania się.

Konsystencja kremu do twarzy

Krem do twarzy ma najczęściej postać emulsji, czyli połączenia wody i tłuszczów. Substancje aktywne rozpuszczają się albo w wodzie albo w tłuszczach, jeżeli ma dostatecznie lekką konsystencję łatwo wnika w głąb naskórka i długo utrzymuje się w wewnętrznych warstwach skóry twarzy. Popularne obecnie są kremy w postaci musu, czyli pianki, bardzo lekkie, nie tworzą tłustej warstwy na skórze i idealnie zdają egzamin jako podkład pod makijaż.

krem do twarzy na dzień

Podsumowanie

Podsumowując, dobry krem do twarzy to taki, który transportuje składniki regenerujące i odżywcze w głąb naskórka, ale również nie uczula, nie ma drażniącego zapachu i jest łatwy w aplikacji.

Leave a Comment