Zabieg depilacji laserowej

Rate this post

Czy wiesz na czym polega zabieg depilacji laserowej, jak często powinien być wykonywany, jaka jest jego cena? Zapraszamy do lektury!

Raz na zawsze skutecznie, a zarazem bezboleśnie pozbyć się kłopotliwego owłosienia ciała na dłuższy okres niż raptem kilka dni, która z nas tego nie pragnie? Wiadomo, owłosienie u kobiety jest co najmniej faux pas, a domowe zabiegi depilacyjne nie przynoszą długotrwałego rezultatu. Do tego są zajęciem żmudnym, czasochłonnym, wywołującym wiele alergii i podrażnień skórnych, które niestety musimy powtarzać. Ten kobiecy problem może zniknąć na dłuższy okres, powodując tym samym, że nasze gładkie nogi znów staną się obiektem męskiego pożądania. Zatem do dzieła! Skorzystajcie z usług depilacji laserowej, a od dzisiaj obce będą Wam takie problemy jak: ból związany z woskowaniem, krwawiące nogi po zacięciu maszynką czy też nogi pokryte czerwoną wysypką i krostkami po skorzystaniu z licznych, rzekomo hipoalergicznych kremów i żelów do depilacji.

zabieg depilacji laserowej nóg
zabieg depilacji laserowej nóg

Depilacja laserowa

Decydując się na zabieg depilacji laserowej, warto wiedzieć, że cały sukces związany z depilacją za pomocą lasera jest związany z cyklem wzrostu włosa. Zabieg depilacji laserowej jest wykonywany wyłącznie podczas tzw. fazy anagen czyli fazy wzrostu włosa. Na tym etapie bowiem włos osiąga już swoją pełną długość i to wówczas depilacja ma głębszy sens. Salon kosmetyczny nigdy nie przeprowadza zabiegu depilacji laserowej w tzw. fazie telogen zwanej potocznie fazą spoczynku. Wówczas zabieg nie miałby sensu, gdyż na tym etapie następuje martwienie meszka i jego wypadanie, a  więc skuteczność depilacji laserowej jest wtenczas znikoma.

 

Ile zabiegów depilacji trzeba wykonać?

Cała skuteczność zabiegu depilacji laserowej jest więc owocna tylko w fazie wzrostu włosa. Stąd też decydując się na zabiegi depilacji laserowej w salonie kosmetycznym, muszą się Panie liczyć z tym, że zabiegi trzeba wykonywać seriami, a także w dokładnie sprecyzowanych odstępach czasowych, które pozwolą na to, aby pozostała część włosów również znalazła się w fazie wzrostu. Stąd zabiegi należy powtarzać co miesiąc lub dwa miesiące. co ile zabieg depilacji laserowej

Czytaj również  Czy po botoksie można się uśmiechać?

zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej – przygotowanie do zabiegu depilacji

Dla zapewnienia bezpieczeństwa klientkom zawsze wykonujemy próbną depilację laserową. Jeżeli wynik odczynu skóry będzie pozytywny, wówczas przeprowadzamy depilacje laserową po kwadransie od wykonanej próby depilacji. Decydując się na zabieg depilacji laserowej, Panie powinny bezwzględnie stosować się do podanych przez nas wskazówek. Nie wolno spożywać wszelkich herbatek wyszczuplających oraz ziółek, kosmetyków oraz leków złuszczających, antybiotyków oraz innych leków, które mogą uczulać na słońce, a także kremów, w których skład wchodzi: retinol, witamina C, isotretinoina czy też kwasów owocowych. Nie wolno także opalać się, wyrywać włosów, stosować kremów oraz żelów do depilacji. Na zabieg depilacji laserowej prosimy także o ogolenie i umycie skóry, a także jej nie smarowanie.

 

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Bezwzględnie zabieg odradzamy klientkom będącym w ciąży, cierpiącym na łuszczycę czy bielactwo, a także osobom opalonym i po wizytach w solarium. Na tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej prosimy również o niedokonywanie zabiegów peelingujących, a także nie spożywanie ziół (odradzamy zwłaszcza picie dziurawca oraz nagietka) czy też dokonywanie depilacji za pomocą pęsety czy też nawet woskowania na miesiąc przed terminem zabiegu depilacji laserowej w naszym salonie kosmetycznym. Na miesiąc przed poddaniem się zabiegu depilacji laserowej nie powinno się także smarować kremami, w których składzie znajduję się retinol.

zabieg depilacji laserowej u mężczyzny
zabieg depilacji laserowej u mężczyzny

Cena depilacji laserowej (pamiętajmy, że każdy zakład może mieć inny koszt tego zabiegu)

kolor czerwony to koszt dla kobiet, niebieski dla mężczyzn

 górna warga 140  160
 skronie  100  100
 policzki  150  200
 baki  200  200
 broda  200  250
 kark  200  300
 szyja  250  300
 ramiona  300  350
 przedramiona  300  350
 dłonie  100  150
 owłosienie wokół brodawek piersiowych  150  200
 pachy  250  250
 dekolt/tors  150-300  400
 brzuch  300  350
 linia biała  150  200
 plecy  200-500  400-600
Czytaj również  Sztuczne rzęsy wszystko o nich

 

Leave a Comment