Rasy psów małych

3,3/5 - (3 votes)

Przesympatyczne, zajmujące małą ilość miejsca, przy tym niektóre z nich okazują się nie tylko doskonałymi psami do towarzystwa o charakterze typowo reprezentacyjnym, lecz także doskonałymi stróżami mieszkania, w którym przyjdzie im zamieszkiwać. Nieznacznej wielkości, lecz za to w wielu przypadkach umiejące narobić mnóstwo hałasu i wrzawy w przypadku wizyty nieproszonego i jakże niemile wdzianego gościa. Najmniejsze rasy psów, wszak o nich to właśnie mowa, są wręcz uwielbiane przez dosyć znaczną ilość osób ceniących sobie przede wszystkim możliwość podróżowania ze swym małym pupilem. Niektóre z ras są szczególnie cenione przez znane postacie ze świata ekranu telewizyjnego.

Poniżej przedstawimy kilka wyjątkowych ras postrzeganych, jako jedne z najmniejszych psów świata.

Rasy psów małych

rasy psów małych chihuahua

-Chihuahua.

Jest bez wątpienia najpopularniejszą rasą spośród najmniejszych psów świata. Rasa ta pochodzi z Meksyku i istnieją jej dwie odmiany: Chihuahua krótkowłosa i długowłosa, średnia wysokość psów tej rasy 20 cm. właściwa waga jest zawarta w granicy 1-3kg. Niektóre osobniki potrafią być nadto hałaśliwe.

rasy psów małych yorkshire terrier

-Yorkshire terier.

Rasa popularnie nazywana Yorkami, są zazwyczaj nieco zadziornymi pieskami doskonale sprawdzającymi się w charakterze psów do towarzystwa. W związku z posiadaniem nieco specyficznego rodzaju okrywy włosowej potrzebują nieco większej uwagi ze strony swego opiekuna. Rasa pochodzi z terenu Wielkiej Brytanii. Średnia wysokość tych psów wynosi 20 cm. waga natomiast 2-3kg.

rasy psów małych pekińczyk

-Pekińczyk.

Odmiana psa towarzyskiego, którego zachowanie czasami przypominać będzie typowego arystokratę. Pomimo nieznacznego wzrostu uchodzi on za odmianę psa odważnego, potrafiącego przeciwstawić się nawet psom dużo większym od niego samego. Rasa wywodzi się z terenu Chin, średnia wielkość wzrostu wynosi ok. 20 cm. , masa ciała mieści się zazwyczaj w granicy 5 kg.

Czytaj również  Burjaattikoira

-Maltańczyk.

Postrzegany za jedną z najstarszych psich ras. Typowy pies towarzyski lubiący wspólną zabawę z dziećmi i swym opiekunem. Średnia wysokość dla tej rasy wynosi ok. 25cm. waga 3-4kg. Miejsce pochodzenia rasy to region krajów śródziemnomorskich.

rasy małych psów shih tzu

-Shih tzu.

Rasa psa do towarzystwa wywodząca się z rejonów dalekiego Tybetu. W związku z faktem, iż posiada ona, miękki włos jest postrzegana, jako jedna z ras hypoalrgicznych. Jest to jedna z bardziej dumnych i wyniosłych psich ras. Średnia wysokość rasy mieści się w granicy 23-27cm. masa ciała natomiast to 4-7kg.

rasy małych psów west terrier

-West high land white terier.

Przez wiele osób w nieco zdrobniały sposób nazywane westi. Jest rasą psa pochodzącą z terenu Szkocji. Okrywa włosowa przedstawicieli tej rasy powinna być zawsze koloru białego. Średnia wielkość psów tej rasy wynosi 28 cm. Waga ciała natomiast jest zawarta w granicy 6-10kg.

rasy małych psów lhasa apso

-Lhasa apso.

Odmiana psa wymagającego nieco staranniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiąże się to w bezpośredni sposób z jego niesamowitą okrywą włosową. Odważny i pewny siebie mały piesek, postrzegany, jako jedna z typowych ras psa do towarzystwa. Rasa wywodząca się z Tybetu, średnia wysokość tych psów to 25-28cm. masa ciała natomiast 6-8kg.

Leave a Comment