Biewer Yorkshire Terrier

Rate this post

Biewer Yorkshire Terrier to rasa psów, której początek określany jest na rok 1984, wtedy to ponoć Werner Biewer wraz ze swoją żoną Gertrudą wyhodowali pierwszy taki okaz. Rodzicami tego psiaka były dwa Yorki, Darling von Friedheck i Fru Fru von Friedheck, ale jego rodzice okazali się nosicielami złego genu, który miał duży wpływ na zmianę jego umaszczenia. Tylko jeden szczeniak spośród całego miotu uległo tak daleko posuniętej deformacji i od tego czasu właśnie można mówić, że istnieje odmiana trójkolorowa.

Pierwsze oficjalnie promowanie tej rasy odbyło się w 1988 roku na wystawie psów rasowych w Niemczech.

biewier yorkshire terrier rasa psa

Biewer Yorkshire Terrier umaszczenie

Ta trójkolorowa odmiana niestety nie spowodowała, aż takiego wielkiego zachwytu w świecie hodowców oraz miłośników Yorków. Od zwykłych Yorków wcale się, aż tak bardzo nie różnią jedynie tylko ubarwieniem sierści trójkolorowym. Jedyną najczęściej spotykaną konfiguracją kolorystyczną Biewer Yorkshire Terriera jest czerń, złoto oraz biel. Rozmieszczenie tych wszystkich kolorów na jego ciele powinno być proporcjonalnie rozmieszczone, a sierść musi być gładka i delikatna, bez podszerstka. Jego długi włos powinien się rozchodzić w tych samych równych proporcjach po całym ciele.

Biewer Yorkshire Terrier waga

Wielkość tego psa w kłębie przeważnie wynosi 22 centymetry, a waga waha się między 1, 8 do 3, 6 kilograma. Rasa tego psa

Biewer Yorkshire Terrier nie została uznana ani wpisana do rejestru Międzynarodowego Towarzystwa Kynologicznego, jako odrębna rasa. Ogólna charakterystyka tego psa może być utworzona jedynie dzięki dokładnej obserwacji przez hodowców oraz znalezieniu wspólnych cech dla wszystkich osobników.

Czytaj również  Maltańczyk

biewier yorkshire terrier opis rasy

Biewer Yorkshire Terrier charakter

Jeśli chodzi o charakter Biewera, to nie różnią się one za bardzo od swoich innych kolegów rasy York. Należą one do dosyć towarzyskich piesków, ale raczej starają się nie wchodzić w głębsze związki czy relacje z osobami spoza ich terenu. W stosunku do dzieci są psami przeważnie łagodnymi.

Ile kosztuje szczeniak biewer yorkshire terrier?

Cena waha się od 1500 do 2000 złotych.

Leave a Comment