Sylwestrowe przesądy które warto znać

Rate this post

Dla wielu ludzi pożegnanie z poprzednim rokiem nie oznacza tylko dobrej szampańskiej zabawy. To bowiem również czas, aby wziąć udział w niektórych z ulubionych sylwestrowych tradycjach. Ale czy wiesz, że bardzo wiele w tym również niesamowitych przesądów? Lubisz Sylwestra, a do tego interesujesz się symboliką najważniejszych świąt w roku? Konieczne przeczytaj ten artykuł i sprawdź sylwestrowe przesądy, które warto znać!

Czy wiesz, że bardzo wiele rzeczy, które robisz każdego roku, ma korzenie wynikające z przesądów?

To prawda! Można by więc rzec, że są powody, dla których ludzie zaczęli niegdyś robić dużo hałasu, dmuchając w rogi i uderzając w bębny, gdy zegar wybił północ ostatniej doby odchodzącego roku. Jest nawet powód, dla którego ludzie zaczęli całować się wzajemnie o północy! Sylwestrowe przesądy znajdziemy przy tym na całym świecie.

Aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o znaczeniu tych rytuałów, poniżej dokładnie je opisaliśmy. Być może niektóre z nich nawet znasz. Jednak pewnie o większości nigdy nie słyszałeś. Wszystkie są jednak dosyć zabawne. Można tu znaleźć przesądy na uniknięcie pecha w nowym roku czy na poprawę życia miłosnego.

Mogą je tez zastosować osoby szukające szczęścia, czy po prostu chcące uzyskać lepsze zdrowie. W sumie każdy może tu znaleźć przesąd dla siebie. Lubisz Sylwestra, a do tego interesujesz się symboliką najważniejszych świąt w roku? Konieczne przeczytaj ten artykuł i sprawdź sylwestrowe przesądy, które warto znać!

Sylwestrowe przesądy, które warto znać25 noworocznych przesądów:

Obmycie twarzy chłodną wodą – tak zacznij sylwestrowy poranek. Zapewni Ci to zdrowie i urodę na cały nowy rok.

Sprzątanie domu i wyrzucanie śmieci w Sylwestra – w Chinach i Ameryce Łacińskiej wierzy się, że nie wolno tego robić w pierwszy dzień nowego roku. Trzeba to zrobić w ostatnim dniu starego roku, by potem obchodzić Sylwestra na czysto. W Polsce też wierzymy, że należy wyrzucić wszystkie śmieci w ostatnim dniu starego roku. Inaczej będziemy mieli brudny i zabałaganiony nowy rok. Jest też jednak u nas przesąd, że w Sylwestra nie wolno sprzątać, bo dosłownie wymiecie się szczęście z domu.

Pranie w Sylwestra – jest przesąd, że absolutnie nie wolno tego robić, bo sprowadza to niedostatek. W Sylwestra w koszu do prania nie powinna też jednak znajdować się ani jedna brudna rzecz. Podobnie jest ze śmieciami.

sylwestrowe przesądy foto

Pełna lodówka – napełnij ją przed Sylwestrem, bo inaczej w nowym roku będzie Ci groził niedostatek.

Czytaj również  Mapa koronawirusa – Covid 19 status

Czerwona i nowa bielizna – ten zabawny przesąd wywodzi się z Ameryki Łacińskiej i ma związek ze znalezieniem miłości w nowym roku. Uważa się, że jeśli dana osoba włoży czerwoną parę majtek na Sylwestra, to taka erotyczna bielizna ściągnie do jej życia nowy wspaniały związek. Jest też przesąd, że uczyni to włożenie nowej bielizny w ten dzień. Takie sylwestrowe przesądy, które warto znać, na pewno warto też wypróbować.

Kolor ubrania – mieszkańcy Filipin chcą na przykład nosić w Sylwestra ubrania w kropki. Dlaczego? Ponieważ wierzą, że okrągły kształt wygląda jak moneta. Sądzą więc, że przyniesie im to bogactwo i dobrobyt na nadchodzący nowy rok. W Brazylii ludzie na Sylwestra ubierają się z kolei na biało i idą na plażę. Ponoć właśnie to przynosi szczęście na 12 kolejnych miesięcy.

Nakręcanie zegarów przed północą – to stary dobrze znany zwyczaj. Nie należy w Sylwestra regulować żadnych zegarków, także tych w telefonach i komputerach. Ponoć przynosi to pecha.

Włożenie gotówki do portfelajeśli masz gotówkę w portfelu przed północą, będziesz miał też zawsze gotówkę przez cały nowy rok. Włóż więc do portfela gruby zwitek banknotów i miej rok prosperity. Ten przesąd jest w Polsce dobrze znany. Jest również jego odmiana, by do portfela włożyć też zasuszone łuski z wigilijnego karpia.

Bądź głośnyróżne trąbki, głośna muzyka i petardy są na większości imprez sylwestrowych. Dawniej wierzono, że dźwięki trąb i inne głośne dźwięki odpędzają złe duchy. Więc wiwatuj gdy zegar wybije sylwestrową północ Nie przesadzaj jednak, by nie ucierpiały zbytnio okoliczne zwierzęta!

Składanie życzeńpowinno się zacząć od składania życzeń mężczyźnie. Jeśli zrobisz odwrotnie i najpierw spojrzysz na kobietę, to nadchodzący rok może być kiepski.

Pocałunek o północy – pewnie każdy słyszał o tym bardzo romantycznym przesądzie sylwestrowym! Ale czy wiesz, że pocałunek o północy przynosi podobno szczęście tylko wtedy, gdy chodzi o twoje życie miłosne? Tak, zgadza się! Musisz pocałować kogoś ukochanego, albo ta osoba musi pocałować Ciebie, gdy zegar wybije dwunastą w Sylwestra. Wtedy podobno sprawi to, że Twój związek z pocałowaną osobą będzie trwał minimum przez cały nowy rok.

Nie płacz ze wzruszenia – koniecznie powstrzymaj łzy w Sylwestra, a szczególnie o północy i w pierwszy dzień Nowego Roku! Płacz z jakiegokolwiek powodu (nawet dobrego) w Nowy Rok uważany jest za zły znak tego, co ma nadejść. W rzeczywistości niektórzy twierdzą więc, że może to spowodować cały rok smutku. Takie sylwestrowe przesądy, które warto znać, trzeba też lepiej wykonywać.

Czytaj również  Ekologia w Japonii Kamikatsu kategorie śmieci

Przebiegnij 7 razy po swoim domu – przygotuj się do sprintu i pobiegnij! Uważa się, że jeśli to właśnie zrobisz, powtarzając to 7 razy, będziesz miał szczęście w nowym roku. Więc tuż przed Sylwestrem upewnij się najlepiej, że masz właśnie pod ręką trampki.

Bieg z pustą walizką – jeśli jesteś kimś, kto tęsknił za podróżowaniem w starym roku., to może powinieneś spróbować właśnie te sylwestrowe przesądy, które warto znać? COVID wielu z Nas pozbawił możliwości podróżowania, więc może warto to wypróbować? Przesąd pochodzi z Kolumbii. Jego zwolennicy uważają, że dźwiganie pustej walizki, przyniesie rok pełen przygód i podróży. Stanie się tak, nawet jeśli o północy w Sylwestra pobiegasz z walizką tylko schodach w swoim bloku mieszkalnym. Trzymamy kciuki, aby wtedy na pewno spełniło się Twoje marzenie o podróżach w następnym roku.

Jedz warzywa kapustne – uważa się, że jedzenie dań z kapusty w Sylwestra i Nowy Rok przyniesie wiele dobra i szczęścia. W Polsce wierzymy również, że pomyślność i zdrowie zapewnić mają też potrawy z wieprzowiny i ryb. Przesąd o kapuście przybył do nas z Niemiec. Natomiast przesąd o wieprzowinie jest rodem z Hiszpanii, a ten o rybach jest powszechny we wszystkich krajach chrześcijańskich.

Unikaj jedzenia kurczaka – uwaga miłośnicy kurczaków! Koniecznie powinniście pominąć ten rodzaj pokarmu w Sylwestra i Nowy Rok! Jeśli tego nie zrobicie, wtedy następny rok może dla Was skończyć się pechem. Dlaczego? Ponieważ niektórzy uważają, że skoro kurczaki mają skrzydła, to twoje szczęście odleci, jak ptak. Będzie tak jednak tylko wtedy, gdy zjesz mięso drobiowe w Sylwestra.

Jedz winogrona, ale unikaj homara – ten przesądny rytuał podjadania winogron powstał w Hiszpanii. W Polsce przesąd ten jest raczej nieznany.  Uważa się w nim, że koniecznie trzeba zjeść 12 winogron (po jednym na każdy miesiąc w roku) przed godz. 12:01 w Sylwestra. Ma to przynieść Nam szczęście w nadchodzącym roku. Takie sylwestrowe przesądy, które warto znać, na pewno warto realizować. Unikaj za to zamawiania homara w Nowy Rok. Wiele kultur wierzy bowiem, że ponieważ homary chodzą do tyłu jak raki, to zjedzone przed północą sprawią wiele niepowodzeń.

Spalenie stracha na wróble – strachy na wróble są zazwyczaj jesienną dekoracją w Polsce i są palone jako Marzanna na pierwszy dzień wiosny. Jednak w Ekwadorze są symbolem złej energii zeszłego roku. Ludzie tam palą je więc na Sylwestra, aby nadchodzący nowy rok rozpocząć zupełnie od nowa.

Czytaj również  Dopłaty unijne do konika polskiego

Wykonaj taniec niedźwiedzia – to przesąd rodem z Bałkanów. Stosuje się go głównie w Rumunii, gdzie ludzie ubierają się w niedźwiedzie skóry i tańczą wtedy na ulicach! Jeśli zrobią to w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, to ponoć zapobiegną wszelkim pechom, jakie mogłyby ich dotknąć.

Obudź się i wstań wcześnie – bycie rannym ptaszkiem może nie jest dla wszystkich, zwłaszcza jeśli chodzi o 1 stycznia. Jednak pewien nasz rodzimy polski przesąd mówi, że jeśli zobowiążesz się do wczesnego wstania tego dnia, to dobrze zrobisz. Łatwo będziesz bowiem wstawać wcześnie i przez resztę roku. Przesąd ten jest więc idealny szczególnie dla śpiochów i spóźnialskich.

Spójrz przez okno swojej sypialni – jeśli jesteś samotną dziewczyną, ten przesąd ma oznaczać, że twój mąż jest ponoć dosłownie tuż za rogiem. W Nowy Rok masz wyjrzeć przez okno, gdy tylko się obudzisz i zobacz przechodzącego mężczyznę. Będzie to znak, że możesz znaleźć się z kimś w związku przed końcem tego nowego roku!

Nie pożyczaj pieniędzy – to również i u nas znany przesąd. Możesz go stosować i nie pożyczać nikomu ani od nikogo żadnych pieniędzy w Nowy Rok. Jeśli jednak to zrobisz, w takim razie może to oznaczać zły omen finansowy na czekające Cię nowe dwanaście miesięcy.

Wyrzuć rzeczy przez okno – jeśli kiedykolwiek będziesz we Włoszech w Sylwestra, jest duża szansa, że ​​zobaczysz ludzi wyrzucających swoje rzeczy przez okna. Wyrzuca się wtedy przez okno różne rzeczy, w tym nawet meble. Trzeba to zrobić dokładnie o północy! I chociaż może się to wydawać zaskakujące, a nawet niebezpieczne, to we Włoszech jest to popularny przesąd. Jego spełnienie ma pomóc w tworzeniu miejsca na pozytywne wibracje w nowym roku.

Pierwszy dzień Nowego Roku – ponoć od tego, jak go spędzimy, zależeć będzie nasze zdrowie i pomyślność w tych nowych dwunastu miesiącach.

Leave a Comment