Wianki bożonarodzeniowe

Rate this post

Wianki bożonarodzeniowe to obecnie już niemal superobowiązek! Przystrajanie nimi drzwi zewnętrznych, lub kominków, okien i ścian kojarzy się większości osób wyłącznie z Bożym Narodzeniem, lecz ozdoby takie można przecież wykorzystywać również z okazji innych świąt lub imprez okazjonalnych (wianki wielkanocne, wiosenne, jesienne, weselne, czy imieninowe). Wianki ozdobne kładziemy też na pomnikach i grobach. Jednak szczególnie z okazji świąt te dekoracje dają nam najwięcej radości i satysfakcji. Ich widok na pewno zaskakuje i zachwyca, bo wianki bożonarodzeniowe czy inne to przecież niebanalna i wyszukana ozdoba! Jej wymową jest też uprzejme pozdrowienie świąteczne i zaproszenie gości w nasze progi do domu! Estetycznie sami również będziemy odczuwać przyjemność za każdym razem przy otwarciu drzwi.

Wianki bożonarodzeniowe rodzaje

Możliwości aranżacji ich wyglądu jest w zasadzie dowolnie wiele. Ozdoby takie można oczywiście kupić. Jednak szczególnie wianki własnoręcznie robione to jedne z najbardziej wyrafinowanych, wymyślnych i fantazyjnych ozdób. Wszystko zależy od inwencji twórczej autora oraz użytych do ich wykonania materiałów. Wianki ozdobne robi się ogólnie z użyciem suszu zbóż i traw, kwiatów sztucznych, suchych i żywych, leśnych owoców, wstążek oraz innych efektownych ozdób. Bazą i podstawą jest świerk, ostrokrzew, gałęzie itp. Dostępne są na przykład wielkanocne ozdoby do wianków w stylu malowanych jajek, bazi i zajączków. Wianki weselne będą białe ze złotymi aniołkami, wstążkami i obrączkami. Z kolei na Boże Narodzenie wianki przystroimy szyszkami, świerkiem, bombkami, świeczkami, złotymi łańcuchami i brokatem. Można też wykorzystać odniesienia do tradycyjnej sztuki ludowej, wplatając w wianki np. łowickie pająki ze słomy. Taki wianek można i powiesić i położyć jako ozdoba np. na świecznik.
Skoro Boże Narodzenie to pogodne i wesołe święto, po którym niemal zaraz zaczyna się szampański Sylwester, Nowy Rok i karnawał, dlatego wianki bożonarodzeniowe powinny być zachwycająco kolorowe i bajecznie błyszczące! Mogą być przy tym eleganckie lub wesołe, a nawet żartobliwe. Te urokliwe dekoracje domu wprowadzają nastrój typowy dla zimowej pory roku i przypisanych jej świąt. Warto poszukać i sprawdzić, jakie wzory i pomysły na wianki bożonarodzeniowe można znaleźć w Internecie. Zdecydowanie warto je poznać!

Czytaj również  Roślinne symbole Bożego Narodzenia

Wianki świąteczne, wianki bożonarodzeniowe. Dekoracje na Boże Narodzenie. Świąteczne ozdoby. Wianki na drzwi, na ścianę, na okno. Pomysł na prezent dla Twoich bliskich.

Leave a Comment