Rodzaje szkła

Rate this post

Odkąd szkło na stałe zagościło wśród materiałów budowlanych i wykończeniowych, na rynku pojawiło się wiele podmiotów, które dostarczają różne rodzaje szkła na potrzeby budowy najróżniejszych konstrukcji. A może nie wiedzą Państwo, czy do szklanej zabudowy lepiej sprawdzi się szkło piaskowane, czy lepiej wybrać szkło lodowe?

Rodzaje szkła na rynku

Szkło FLOAT

Przywykliśmy sądzić, że szkło hartowane jest jedynym rodzajem szkła, stosowanym w zabudowach szklanych, budowie szklanych drzwi i ścianek. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów szkła. Każde z nich charakteryzuje się określonymi zaletami. Sprawiają one, że w zależności od rodzaju konstrukcji i typu zabudowy, mamy szerokie możliwości wyboru szkła o optymalnych parametrach. Jednym z najpopularniejszych typów szkła, jest szkło FLOAT. Jego rozpoznawalna cecha, to idealna gładkość i transparentność. Zniekształcenia optyczne praktycznie na nim nie występują. Pozwala to osiągnąć doskonały niczym niezakłócony widok. Właśnie, dlatego, szkło FLOAT wykorzystywane jest przy zabudowach szklanych, konstrukcji blatów, półek, witryn czy gablot. Co ciekawe – szkło FLOAT wykorzystuje się także przy produkcji ekranów dotykowych.

Wielką zaletą oferowanego szkła FLOAT jest to, że szklane tafle dostępne są w różnych grubościach. W sprzedaży są szyby bardzo cienkie oraz średniej i większej grubości. Dzięki temu to szkło idealnie nadaje się zarówno do produkcji paneli szklanych, drzwi, balustrad, jak i blatów kuchennych czy stołowych. Szkło FLOAT jest odpowiednio polerowane. Za pomocą specjalistycznych metod, staje się ono gładkie, o najwyższej jakości. Grubość tafli szkła jest identyczna na całej jego powierzchni.

rodzaje szkła

Szkło trawione

Kolejnym rodzajem szkła, równie często wykorzystywanym w zabudowach szklanych, jest szkło trawione, zwane również szkłem mlecznym. Główną cechą, która odróżnia tyn typ szkła od szkła FLOAT, jest zmatowienie jednej strony tafli szkła. Podczas gdy wcześniejszy typ szkła jest idealnie gładki i przejrzysty, szkło trawione (decormat, satinato), jest z jednej strony matowe, zapewniając delikatną mgiełkę. Dzięki temu, szkło tego typu łączy w sobie doskonałą przepuszczalność światła, z zapewnieniem intymności. Szkło trawione dostępne jest w różnych kolorach: od białego, poprzez grafitowy i odcienie brązu, aż po zieleń oraz niebieski. Świetnie sprawdzi się nie tylko w łazienkach. Polecane szkło trawione jest do zabudowy wnętrz, elementów dekoracyjnych, szklanych drzwi, stopni schodowych oraz innych elementów wyposażenia domu, mieszkania oraz biura.

Czytaj również  Kiedy należy rozebrać choinkę?

 

Szkło antisol

Solidne i wytrzymałe szkło antisol. Ten szczególny rodzaj barwionego szkła, wykorzystywany jest w konstruowaniu powierzchni przeciwsłonecznych. Dzięki specjalistycznym właściwościom, szkło barwione antisol zapewnia doskonałe pochłanianie światła słonecznego. Jednocześnie, jest to szkło ukrywające. Świetnie sprawdza się w zabudowie wnętrz oraz przy drzwiach szklanych, oraz zespolonych szybach. Szeroki wybór kolorów szkła antisol, od brązu, poprzez czarny, aż po grafitowy i zielony, pozwala łatwiej wybrać optymalny kolor szkła dla siebie. Szkło antisol produkowane jest w różnej grubości i z pewnością pozwoli zachować intymność w Państwa mieszkaniu. Doskonale sprawdzi się także przy produkcji okien, kabin prysznicowych i innych konstrukcjach szklanych.

 

Szkło ornamentowe

Mając na uwadze coraz większą popularność nowoczesnego designu, który ma wiele zastosowań, polecamy Państwu szkło ornamentowe. Rewelacyjnie sprawdza się ono zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Szkło tego typu jest z jednej strony gładkie, za drugiej zaś, pokryte ornamentem – wzorem dekoracyjnym. Szyby takie sprawdzą się w zabudowie mieszkań, gdzie liczy się efektowna dekoracja. Ozdobne właściwości szkła ornamentowego sprawiają, że jest ono stosowane nie tylko w domach i mieszkaniach. Wszędzie tam, gdzie liczy się stworzenie niesamowitego efektu i podkreślanie nowoczesności wnętrz. Z powodzeniem można, zastosować jest nie tylko w domu, ale także w biurze, hotelu, sklepie i w wielu innych pomieszczeniach. Ornamentem może być np. logo lub nazwa Państwa firmy.

rodzaje szkła Szkło ornamentowe

 

Rodzaje szkła — Szkło piaskowane

Kolejny polecany przez nas rodzajem szkła, to szkło piaskowane. Jego właściwości sprawiają, że szkło piaskowane idealnie sprawdzi się przy tworzeniu jedynej w swoim rodzaju zabudowy. Piaskowanie szkła, umożliwia tworzenie na nim różnego rodzaju wzorów, co pozwala na uzyskanie pięknego i nowoczesnego efektu na szklanych taflach.

Czytaj również  Tania łazienka, czyli jak urządzić się przy niskim budżecie?

 

Szkło hartowane

O zaletach szkła hartownego nie trzeba przypominać. Jego wytrzymałość i nawet 7 razy większa odporność na uszkodzenia mechaniczne, stanowią największą zaletę, jaką może pochwalić się wysokiej jakości szkło hartowane. Dzięki temu doskonale sprawdza się ono w wielu rodzajach zastosowań. Od szklanych balustrad i barierek, poprzez kabiny prysznicowe, aż po wysokiej klasy zabudowy całoszklane. Wszędzie tam, gdzie liczy się solidność i bezpieczeństwo, szkło hartowane z pewnością zda egzamin na przysłowiową szóstkę.

 

Szkło lodowe (tłuczone)

Wysokiej jakości szkło klejone. Szkło lodowe, tworzone jest, za pomocą najnowocześniejszych technologii. Doda ono uroku każdemu wnętrzu, tworząc jedyny w swoim rodzaju efekt.

 

Warto dodać, że każdy rodzaj naszego szkła, jest perfekcyjnie wykończony oraz precyzyjnie docięty z dokładnością do 1 mm.

Leave a Comment