Jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć?

Rate this post

Czy można schudnąć bez chodzenia na siłownię? Oczywiście, że tak! Sposobów jest dużo, wystarczy wykazać się kreatywnością.  W artykule „Jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć?” zaprezentujemy Państwu najprostsze ćwiczenia, które można wykonać w zaciszu domowego ogniska. Zachęcamy do lektury.

Pierwszy model ćwiczeń

Nożyce

Kładziemy się na podłodze na plecach. Ręce układamy wzdłuż ciała, złączone nogi również kładziemy na podłodze. Następnie podnosimy złączone nogi kilka centymetrów ponad podłogę i przez kilkadziesiąt sekund wykonujemy ruchy nożycowe, podnosząc raz jedną nogę do góry, raz drugą.  Powracamy do pozycji wyjściowej, liczymy do 10 i znów unosimy nogi tym razem wyżej – powtarzamy ćwiczenie przez 2 minuty. Po opuszczeniu nóg liczymy do 10 i znowu je unosimy bardzo wysoko, aby były niemal ustawione prostopadłe do podłoża. Znowu ćwiczymy 2 minuty. Na koniec opuszczamy nogi na podłogę, rozluźniamy się.
Nożyce to doskonałe ćwiczenie na wysmuklenie nóg.

Wypychanie bioder

Cały czas leżymy na plecach. Układamy ręce wzdłuż ciała, uginamy kolana, napinamy pośladki i unosimy biodra w górę. W kolejnym podejściu podnosimy poziom trudności i jednocześnie unosimy wyprostowaną nogę. Wytrzymujemy chwilę i wracamy do pozycji wyjściowej. Zmieniamy nogę i powtarzamy ćwiczenie. Ćwiczenie powtarzamy po 10 razy na każdą nogę.

jak ćwiczyć w domu żeby schudnąć

Unoszenie nogi w górę

Podnosimy się z podłogi i klękamy, opierając tułów na przedramionach. Kolana i łokcie uginamy pod kątem 90 stopni i wciągamy brzuch. Ugiętą w kolanie nogę podnosimy, napinając jednocześnie pośladki. Wytrzymujemy chwilę, po czym wracamy do pozycji wyjściowej. Zmieniamy nogę, pamiętając, że na każdą nogę przypada dziesięć powtórzeń.

Krzyżowanie nóg

Klękamy na kolanach, opierając tułów na ramionach. Prawą nogę unosimy do poziomu bioder, a następnie przenosimy ją na bok po skosie, dotykając podłogi za kolanem.  Wytrzymujemy tak  przez krótką chwilę i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy partiami – raz jedna, raz druga noga – po dziesięć razy na każdą nogę.

Czytaj również  Kasztany jadalne właściwości

Jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć? – Drugi model ćwiczeń

Ćwiczenie z wykorzystaniem stopnia

Ustawiamy się przy schodach. Prawą nogę kładziemy na stopniu, dołączając do niej lewą. Schodzimy w odwrotnej kolejności – lewa noga, później prawa. Ćwiczenie powtarzamy przez ok. 5 minut.

Ćwiczenie ze ścianą

Aby wykonać to ćwiczenie potrzebujemy kawałka ściany oraz piłkę. Piłkę kładziemy między plecami a ścianą i wciągamy brzuch. Stopy rozsuwamy na szerokość ramion. Wolno opuszczamy się w dół, wykonują przysiad równoległy do podłogi. Następnie napinamy pośladki i podnosimy się. Ćwiczenie powtarzamy przez trzy minuty, pamiętając, że piłka przez cały czas musi znajdować się między ścianą a plecami.

Ćwiczenie z fotelem obrotowym

Siadamy na fotelu i wciągamy brzuch. Ramiona mocno cofamy, a pięty opieramy przed fotelem na podłodze. Teraz powoli się nimi odpychamy. Ćwiczenie należy wykonywać przez 2 minuty.

Ćwiczenie z ręcznikiem nr 1

Rolujemy ręcznik wzdłuż dłuższej krawędzi, łapiemy za końce i unosimy ręce nad głowę. Ręcznik naprężamy jak najmocniej. Nabieramy powietrza, zginamy i opuszczamy za głowę, utrzymując cały czas napięcie. Ćwiczenie powtarzamy przez 2 minuty.

jak ćwiczyć żeby schudnąć

Ćwiczenie z ręcznikiem nr 2

Ręcznik składamy w kostkę, układamy go przed sobą i klękamy na nim. Nachylamy się rękoma nad podłożem w taki sposób, aby tułów tworzył z podłogą kąt 45 stopni. Ręce rozstawiamy nieco szerzej niż na szerokość ramion. Nabieramy powietrza i wciągamy brzuch; obniżamy tułów, wykonując tzw. damską pompkę. Kiedy jesteśmy już na dole, na chwilę zatrzymujemy się i napinamy mięśnie klatki piersiowej. Później wracamy do pozycji startowej. Ćwiczenie powtarzamy 2 minuty.  jak ćwiczyć w domu, jak ćwiczyć w domu, jak ćwiczyć w domu

Czytaj również  Ćwiczenia na smukłe uda

Ćwiczenie z ręcznikiem nr 3

Ręcznik rolujemy wzdłuż jego dłuższej krawędzi. Końcówkę ręcznika chwytamy lewą dłonią; rękę unosimy nad głowę. Prawą chwytamy ręcznik na wysokości talii za naszymi plecami. Następnie delikatnie przeciągamy ręcznik prawą ręką, powoli zginając łokieć lewej. Ręcznik musi być cały czas naciągnięty. Ćwiczenie powtarzamy przez 2 minuty na każdej z rąk.

Piłka między kostkami  ćwiczenia na odchudzanie ćwiczenia odchudzające w domu ćwiczenia w domu ćwiczenia w domu na pozbycie się wagi ćwiczenie odchudzające w domu domowe ćwiczenia odchudzające jak ćwiczyć z domu żeby schudnąć ćwiczenia na szybkie schudnięcie w domu

Kładziemy się na brzuchu, a piłkę umieszczamy między kostkami. Ręce krzyżujemy i układamy pod brodą. Piłkę ściskamy mocno i unosimy możliwie jak najwyżej. Powoli zginamy nogi, aż stopy będą ustawione prostopadle do sufitu. Ćwiczenie powtarzamy przez około dwie minuty.
Wszystkie ćwiczenia wykonujemy seriami – najlepiej dwa razy dziennie. Jak widać, nie trzeba mieć specjalistycznych przyrządów, aby w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów – w zupełności wystarczy motywacja i trochę czasu w ciągu dnia.
Ćwiczenia odchudzające wykonywane w zaciszu domowego ogniska są odpowiednią opcją dla osób, które nie chcą wydawać kilkudziesięciu złotych miesięcznie na siłownię, bądź nie mają czasu odwiedzać klubu fitness w regularnych godzinach. Ćwiczenia możemy wykonywać o dowolnej porze dnia i nocy i – co najważniejsze – za darmo.

Leave a Comment